- Komerční sdělení -finance
DomůBydleníKomfortní a stylové bydlení na 26 metrech čtverečních? Garsonka překvapila nečekanými výhodami

Komfortní a stylové bydlení na 26 metrech čtverečních? Garsonka překvapila nečekanými výhodami

Mladá žena, která hodně pracuje a ráda sportuje, oslovila architektku Anetu Dvořákovou s prosbou o zařízení interiéru. Přestože její byt má jen malou podlahovou plochu – je to garsoniéra o výměře pouhých 26 metrů čtverečních – má i výhody. Největší z nich je velkoryse navržené okno přes celou fasádu, druhou podlaha s příjemným dřevo-dekorem. Výsledek je okouzlující a vůbec nevadí, že v jedné místnosti se spí, pracuje, vaří…

Čím menší prostor je k dispozici, tím je třeba jej funkčněji zařídit. Klientka si kromě funkčnosti, která pro ni byla na prvním místě, přála prostor zařídit vkusně a minimalisticky. Pokud si představujete minimalistický design jako chladný, neosobní, neútulný, budete v tomto případě překvapeni. Minimalismus si zakládá na světlých barvách, vzdušnosti, přírodních materiálech, menším množství věcí a doplňků, avšak může být příjemný. Architekta Aneta Dvořáková a její práce jsou toho příkladem.

Moderní útulná garsoniéra v přírodních barvách
Z materiálů jsou základem přírodní dřevo, kov, sklo. Zdroj: KK Foto, Michal a Tomáš Kroupovi

Čisté linie, geometrie, vrstvení
Nábytek má čisté linie, je geometrický. Z materiálů jsou základem přírodní dřevo, kov, sklo. Autorka interiéru zaujala kreativní myšlenkou vytvořit dominantní solitéry z předmětů, které by mnozí takto neoznačili. Jsou jimi dva masivní hranaté špalky, které lze přemísťovat po bytě podle potřeby, mohou sloužit jako stolek, židle, schůdky, pult.

Dále obsahuje jen to nezbytné: roztahovací gauč, který se jednou-dva přemění na pohodlnou postel, kuchyňskou linku, pracovník stolek, úložné prostory a pár působivých dekorací a rostlin, které interiér zjemňují. Díky jednoduchému a plně funkčnímu zařízení se malý byteček výborně udržuje a uklízí.

Moderní útulná garsoniéra v přírodních barvách
Dva masivní hranaté špalky lze přemísťovat po bytě podle potřeby, mohou sloužit jako stolek, židle, schůdky, pult. Zdroj: KK Foto, Michal a Tomáš Kroupovi

Břidlice, dub a indigové závěsy
Podlaha v koupelně imituje břidlicový kámen, v obytné části přírodní dub. Hlavní místnost zútulňuje kusový vlněný koberec smetanové barvy, který ladí tón v tónu s pohovkou. Autorka interiéru přidala k základní bílé barvě neutrální béžovou, uhlově černou, tmavě šedou a další barvy kamene.

Díky tomu vyniká barevný nábytek se zajímavými doplňky. Všimněte si tlumeně zelené komody či obleček postele. Nezbytností byly zatemňující závěsy, které Aneta Dvořáková zvolila v indigové barvě a doplnila jemnými čistě bílými záclonami.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek