- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyPlazmový hořák aneb kolik stojí potřebné vybavení?

Plazmový hořák aneb kolik stojí potřebné vybavení?

Považujete-li se za zdatného kutila, pak se určitě nebráníte práci s kovovými materiály. Ty mají ve venkovské dílně stále svoje místo, protože se vyznačují skvělou odolností, a hlavně vynikající pevností. Bohužel nevýhodou kovových materiálů je špatná opracovatelnost. Profily z oceli nebo železa je však obtížné uříznout běžnou bruskou, a proto se na jejich řezání běžně používá plazmový hořák.

Síla plazmového hořáku

Plazmový hořák se na řezání a úpravu kovových materiálů používá běžně, protože plazma prochází pevným kovem jako nůž máslem. Díky tomu je řezání relativně snadné, a hlavně není časově náročné, což se projeví ve vyšší produktivitě. Kromě toho má vyfukovaný plyn zažehnutý pomocí elektrického oblouku vysokou teplotu. Jakmile se s hořákem přiblížíte ke konkrétnímu materiálu, začne se kov tavit.

Kolik stojí hořák?

K oblíbenosti plazmových hořáků přispívá i jejich cena na trhu s nástroji pro profesionální i amatérské řemeslníky. Obrovskou výhodou je i cenová dostupnost potřebného příslušenství a doplňků pro práci s plazmovým hořákem. Jednou z nejdůležitějších součástí je speciální elektroda. Tu lze pořídit už za 62 Kč, avšak při jejím výběru nezapomeňte dodržet konkrétní rozměry. Jednotlivé elektrody se od sebe mohou totiž trochu lišit.

Kde jej koupit?

Příslušenství potřebné k plazmovému hořáku nakoupíte ve specializovaném elektronickém obchodě z pohodlí vašeho domova. Na přehledných webových stránkách si snadno vyberete všechno potřebné, a pokud budete mít jakýkoliv dotaz, neváhejte se obrátit na zkušené prodejce. Do jednoduchého formuláře stačí uvést váš email, telefon a text vašeho dotazu. Odpověď vám přijde neprodleně.

Vybavení potřebné pro plazmovou řezačku seženete za výhodné ceny na renomovaných internetových stránkách.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek