- Komerční sdělení -finance
DomůBydleníDřevoplastové terasy se těší velké oblibě

Dřevoplastové terasy se těší velké oblibě

Široká nabídka materiálů pro venkovní terasy vám umožňuje vybrat si dřevěnou, kamennou, keramickou dlažbu či kompozitní materiál. Vzhled terasy je důležitý, ovšem nelze zapomenout ani na praktickou stránku a také cenu. Terasa bude součástí vašeho domova po mnoho let, proto je dobré vědět, jak bude vypadat i za dalších 10-15 let. Použití některých podlahových krytin v exteriéru se časem může ukázat jako dosti problematické.

Jaký materiál si tedy zvolit? Terasa by měla rozhodně ladit s domem a se zahradou. Měla by být bezpečná, vydržet velkou zátěž a dlouhodobě odolat nepříznivému počasí. Před koupí terasy se také vyplatí zvážit údržbu zvoleného materiálu.

Kompozitní terasa u bazénu
Dřevoplastová prkna jsou vhodná i do blízkosti bazénů, protože jim nevadí kontakt s vodou a jsou protiskluzové. Zdroj: Deceuninck

Terasa je součástí domu a zahrady
Dřevo je krásný přírodní materiál, který se hodí všude. Jedná se však o materiál, který je nejnáročnější na údržbu. Je třeba jej pravidelně impregnovat a ošetřovat přípravky proti plísním a dřevokaznému hmyzu. Kámen vydrží dlouho a vypadá přirozeně. Ani kamenným terasám ale nesvědčí vlhko, protože na nich začne růst mech a řasy, usazuje se na nich více špíny, kterou nelze tak snadno odstranit. Keramickou dlažbu si můžete vybrat ve vzhledu kamene, dřeva či betonu. Některé však nepříjemně klouzají a v zimě kámen i dlažba namrzá. Dřevoplastové terasy imitují luxusní design dřeva. Jsou směsí dřevěných pilin a kvalitního PVC a vynikají bezúdržbovostí. Nepodléhají povětrnostním vlivům ani slunečnímu záření.

Terasa plná lidí
Kompozitní terasy vyžadují jen minimální údržbu, nečistoty stačí opláchnout vodou. Zdroj: Deceuninck

Výjimečnost desek Twinson
S dřevoplastem lze i díky jeho odolnosti vůči škůdcům a vlivům počasí na zahradě kouzlit různým způsobem. Primárně se ale využívá ke stavbě teras – u domu, kolem bazénu nebo dokonce na balkoně či na střeše. Nekupujte však levné kompozitní desky, které nemají certifikáty s deklarovanými vlastnostmi. Twinson vyniká uživatelským komfortem a zárukou až 25 let. V čem spočívá výjimečnost těchto terasových prken?

Díky podílu PVC jsou desky Twinson tvarově velmi stabilní. To znamená, že se mohou pod vysokým zatížením mírně přehnout, ale potom se vrátí do původního stavu.
Dřevoplastovým deskám nevadí stálý kontakt s vodou.
Díky speciální povrchové úpravě netvoří desky třísky a nekloužou, a to ani v extrémních podmínkách. Povrch má protiskluzovou úpravu.
Kompozitní desky se snadno udržují a nepráchnivějí. Není třeba je lakovat ani natírat olejem.
Díky své dlouhé životnosti a naprosté recyklovatelnosti je Twinson skvělou alternativou k tropickému dřevu.
Systém Twinson Click umožňuje jednoduchý systém montáže.
Desky CHARACTER MASSIVE a MAJESTIC MASSIVE PRO mají certifikaci BROOF(t1) – odolnost vůči působení vnějšího ohně.
Terasová prkna s neobvyklou šířkou
Komorové dřevoplastové desky Essential XL s neobvyklou šířkou 18 cm vyniknou na každé terase, zejména pak na větších plochách. Dají se však použít také na chodníky, do okolí bazénů, dokonce i na balkon či plochou střechu. Hluboké a přitom jemné drážkování na povrchu odráží světlo specifickým způsobem a terasa působí velice moderně a nadčasově.

Výhodou terasy Essential XL je její nízká konstrukční výška (od 36 mm při kladení na beton) a možnost plovoucí pokládky bez potřeby kotvení k podkladu (což by v popřípadě například střešních teras mohlo vést k porušení hydroizolace). Montáž této terasy je jednoduchá díky systému spon a hliníkových nosníků. Vybrat si můžete z 6 barev.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek