- Komerční sdělení -finance
DomůRegiónyNěmecko osekává spotřebu plynu, do hry se vrátí i uhlí

Německo osekává spotřebu plynu, do hry se vrátí i uhlí

Německý ministr hospodářství Robert Habeck chce v souvislosti se snížením dodávek ruského plynu přijmout další opatření, která by snížila spotřebu plynu, a posílit preventivní opatření. Uvedla to agentura DPA s odvoláním na pětistránkový dokument, který má k dispozici.

Po omezení dodávek ruského plynu je situace v zemi napjatá a Habeck chce reagovat, aby se situace nezhoršila, až začne zimní topná sezóna.

Mimo jiné se má snížit využívání plynu k výrobě elektřiny a v průmyslu, má se podpořit plnění zásobníků. Spolková vláda za tímto účelem poskytne miliardy.

Habeck také plánuje v létě představit model aukce plynu. Cílem je motivovat průmyslové odběratele k úsporám plynu. Méně plynu se také bude využívat k výrobě elektřiny. K výrobě elektřiny se budou více používat uhelné elektrárny.

Ruská plynárenská společnost Gazprom v minulých dnech výrazně omezila dodávky plynovodem Nord Stream 1. Důvodem bylo zpoždění při opravě kompresorových turbín firmou Siemens Energy. Habeck označil toto jednání za politicky motivované.

Podle Habecka se zásobníky plynu stále plní, i když za vysoké ceny. Bezpečnost dodávek je v současné době zaručena, měla by se však snížit spotřeba plynu v elektrárenství a průmyslu a urychlit plnění zásobníků.

V závislosti na vývoji situace by měla vláda přijímat další opatření. Podle zdrojů mezi ně patří poskytnutí úvěru 15 miliard eur prostřednictvím státní banky KfW k zajištění skladování plynu. Vláda by měla půjčku poskytnout brzy a úvěr už byl projednán s ministerstvem financí.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek